[O1] wymiana sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sknerus
    Drive
    • 2008
    • 40

    [O1] wymiana sprzęgła

    Czy może koś się orientuje, od czego to zależało ze jedne O1 1,9TDI/ 110 KM Elegance miały szybkosciomierz wyskalowany do 240 km/h, a inne do 220 km/h ?
  • siwyiasia
    Classic
    • 2007
    • 27

    #2
    [O1] wymiana sprzęgła

    Witam wszystkich. Mój problem polega na tym iż musze wymienić sprzęgło i mam pytanie czy tej firmy będzie dobre http://www.allegro.pl/item417640932_...i_a3_leon.html bo u mechanika za cały komplet chcą ponad 2000 zł. Mam octavie 1,9 tdi 1998 rok 110 km. Hatchbeck. Prosze o pomoc.

    Komentarz

    • potencjometr
      Classic
      • 2008
      • 10

      #3
      Re: wymiana sprzęgła

      Zamieszczone przez siwyiasia
      Witam wszystkich. Mój problem polega na tym iż musze wymienić sprzęgło i mam pytanie czy tej firmy będzie dobre http://www.allegro.pl/item417640932_...i_a3_leon.html bo u mechanika za cały komplet chcą ponad 2000 zł. Mam octavie 1,9 tdi 1998 rok 110 km. Hatchbeck. Prosze o pomoc.

      djparts handluje rowniez produktami LUK-a - jesli aktualnie nie mają to poproś, a Ci je wystawią;
      o ile sie nie myle to powinno byc to: http://www.allegro.pl/item420906527_...i_a3_leon.html

      osobiscie wybrałbym wlasnie LUK-a

      ps. 1 jesli mieszkasz w Lublińcu to podjedź do firmy Henel Auto Cześci - ciekawe za ile oni Ci to zaoferują....?
      ps. 2 podejmujac decyzje Allegro czy Sklep Motoryzacyjny/Warsztat pomysl o ew. serwisie pogwarancyjnym



      pozdrawiam,

      Komentarz

      • szpal
        Drive
        • 2005
        • 88

        #4
        Chyba to wszystko jedno :Sachs czy Luk, no może w wyjątkiem Valeo (jak to ktoś gdzieś zasugerował zmiane nazwy na Walneło).
        Jak kiedyś wymieniałem i miałem oryginalnie Luka, więc i założyłem Luka.
        A przy okazji jak już wymieniasz to wymień też łożysko wyciskowe- koszt niewielki- a przy awarii może narobić niezłego bigosu.
        Jak mechanik będzie miał skrzynie na wierzchu to niech dokładnie sprawdzi łape wyciskową- czy nie ma jakiś początków pęknięć. Dwukrotnie wymieniałem w octaviach złamaną łapę (octavie miały ponad 200 tyś. i jeździły na taxi- więc sprzęgło Luka było wyłączane setki razy dziennie)
        Wydaje mi się że aby reklamacja była rozpatrzona to musi być pieczątka zakładu który tą część montował.
        1100-1200 sprzęgło, łożysko ok.100, łapa gdzieś ok.60, robocizna (amator w garażu wymieni to za jedno popołudnie jeśli ma możliwość podwieszenia silnika, fachowcowi z odpowiednimi narzędziami zajmie to 2-3 godziny(wliczając przerwe na papierosa))
        Octavia 00' 1,9 TDI SLX

        Komentarz

        • Andrev3
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 6116

          #5
          Ja co prawda mam benzyne ale wymieniałem sprzegło na Sachs i nie narzekam. Polecił mi je mój mechanik który równiez pracuje u mnie w serwisie Forda.
          RENT COMPLEX

          DACAR.team

          Komentarz

          • JanuszSz
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 2835
            • Superb II combi (3T5)

            #6
            siwyiasia, Masz tu namiar na kolegę z forum,który prowadzi hurtownię części:



            Mam od niego sprzęgło Sachsa i nie narzekam.
            Co do Luka,to kiedyś pochodziło z fabryki w Niemczech,a teraz robią w Polsce.
            Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

            Komentarz

            • potencjometr
              Classic
              • 2008
              • 10

              #7
              Zamieszczone przez JanuszSz
              siwyiasia, Masz tu namiar na kolegę z forum,który prowadzi hurtownię części:



              Mam od niego sprzęgło Sachsa i nie narzekam.
              Co do Luka,to kiedyś pochodziło z fabryki w Niemczech,a teraz robią w Polsce.

              fabryka LUK-a w PL..od kiedy ?

              Komentarz

              • Nexus6
                RS
                S_OCP Member
                • 2004
                • 4847
                • Volkswagen

                #8
                Panowie to co dostaniecie w pudle czy Sachsa czy LuK'a to jedna loteria,
                obie formy pakują w pełni zamiennie swoje produkty w opakowania drugiej firmy,
                więc normą jest LuK w pudle Sachsa i odwrotnie
                istotne jest tylko wtedy kiedy nie wymienia się kompletnego sprzęgła z dwumasą, a np tylko docisk - różnią się ilością śrub mocujących
                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz

                • A3
                  Ambiente
                  • 2008
                  • 107

                  #9
                  Coś drogo chce ten Twój mechanik 2tys... :roll:

                  Jak planujesz jakieś mody na przyszłość to możesz sprzęgło z G60 włozyć sprawdza się ok (przynajmniej ja słysze dobre opinie). Jak nie to może poprostu podjedź do hurtowni kup sprzęgło i przywieź do mechanika powinno wyjść taniej niż 2tys, chyba że tak duuuużo bierze za robote
                  www.adrenalinemotorsport.pl

                  Najnowsza produkcja ( Street Kings ) w dziale filmy

                  Street Kings na YT: http://www.youtube.com/watch?v=VL1cRPmuU3E

                  Komentarz

                  • siwyiasia
                    Classic
                    • 2007
                    • 27

                    #10
                    dzięki wszystkim za pomoc znalazłem kompletne sprzęgło wraz z kołem dwumasowym za 1300 zł + robocizna 250 zł. Dzięki wszystkim za pomoc.

                    Komentarz

                    • potencjometr
                      Classic
                      • 2008
                      • 10

                      #11
                      Zamieszczone przez siwyiasia
                      dzięki wszystkim za pomoc znalazłem kompletne sprzęgło wraz z kołem dwumasowym za 1300 zł + robocizna 250 zł. Dzięki wszystkim za pomoc.
                      jesli mozna wiedziec, to gdzie ?

                      Komentarz

                      • siwyiasia
                        Classic
                        • 2007
                        • 27

                        #12
                        W lublincu kolego znajomy ma warsztat i załatwił mi troche taniej normalnie to 1400 + robocizna

                        Komentarz

                        • quiz22
                          Drive
                          • 2009
                          • 91

                          #13
                          A orientujecie sie ile bedzie kosztowala wymiana sprzegla w OI 2.0 benzyna??

                          Komentarz

                          • wojtek841
                            Drive
                            • 2008
                            • 45

                            #14
                            Jakoś dziwnie tanio (chyba kolego przegiołeś te koło dwumasowe, które w serwisie kosztuje ok. 2,5 tysia przynajmniej do ASZ) ) . Miesiąc temu wymieniałem kpl. tarcza, "wycisk", wysprzęglik - z robotą 1,1 tysia. Siedział Sachs poszedł Luk. Proponuję zarządać przynajmniej paragonów z zakupu ww części.
                            Nie zgadzam się z kolegą Nexus6 gdyż wszystkie markowe produkty mają wytłoczone firmowe znaki... a pudło to rzecz wtórna na recykling 8)

                            Komentarz

                            • quiz22
                              Drive
                              • 2009
                              • 91

                              #15
                              no ale do TDI silnikow czesci zawsze sa drozsze. dowiadywalem sie ostatnio i cos wlasnie kolo 1 tysiaca ma kosztowac komplet i wymiana

                              Komentarz

                              • DGW
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2006
                                • 2330

                                #16
                                Zamieszczone przez wojtek841
                                Nie zgadzam się z kolegą Nexus6 gdyż wszystkie markowe produkty mają wytłoczone firmowe znaki... a pudło to rzecz wtórna na recykling 8)
                                nikt Ci nie zabroni mieć swojego zdania ale tu się mylisz a Nexus6, ma rację
                                Poza tym "konia z wozem" dla tego kto mi pokaże zestaw z fabrycznie nowymi składnikami a nie regenerowanymi
                                NFPNorth-West
                                2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                                WARSZTAT www.dsize.pl
                                ->
                                CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                                spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                                Komentarz

                                Pracuję...